Máte zájem zjistit více zajímavých informací o termínu Státní banka československá? Pokud ano, vyhledejte si příslušný pojem na internetu. Pokud si nejste jisti, zdali máte dostatek znalostí o Československé obchodní bance, která je mezi klienty známá také pod zkratkou ČSOB, zkuste si přečíst následující článek. Budeme se snažit zodpovědět nejdůležitější a nejčastější otázky, které lidé ohledně banky mají. Než začnete hledat termín Státní banka československá, podívejte se na náš text.

Československá obchodní banka má zajímavou historii. Vznikla již v roce 1964 jako banka, která měla financovat všechen zahraniční obchod. A to se jí také podařilo. Veškeré zahraniční platby byly pod kontrolou státu, stejně jako samotná ČSOB, která fungovala jako státní podnik. Stát byl většinovým vlastníkem akcií až do roku 1999, kdy došlo k privatizaci.

Banka stále inovuje své služby

V tomto roce přišla banka pod vlastnictví KBC. Jedná se o banku s belgickými kořeny. Až v roce 2007 se stala banka jediným akcionářem společnosti. Československá obchodní banka se snaží vycházet svým zákazníkům vstříc a své služby neustále inovuje. V současné době mohou zákazníci využít kromě založení běžného účtu také další produkty, jako jsou úvěry na bydlení, různé druhy investic, elektronické bankovnictví je přístupné pro všechny.